HoMeovox - Koncerty

english version

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

________________________________________________________________________________

22 CZERWCA 2011

Koncert w Risto Cafe

Zespół „Blueski” spotkał się z bardzo miłym i życzliwym   przyjęciem ze strony właściciela lokalu i osoby odpowiedzialnej za koncerty. Program przedstawiony wieczorem, po zakończeniu roku szkolnego, miał charakter raczej kameralny. Tym razem zagrałam z basistą, Piotrem Kowalskim, którego udało mi się do tego występu nakłonić. Bardzo miło grało się i śpiewało  dla życzliwej publiczności, składającej się z nauczycieli, członków rodzin, kolegów i koleżanek dziewczyn z zespołu. Były nawet bisy. W imieniu zespołu bardzo dziękuję organizatorom. Wykonałyśmy 11 piosenek, a wśród nich Piosenkę Marketingową, „Czas nas uczy pogody”, ‘Killing me softly’, „Tolerancje”, „Jedyną, ostatnia, pierwszą”, ‘A Mi Manera’, ‘If Ain’t Got You’, ‘Someday out of the blue’, ‘Iris’, „Białą flagę” oraz ‘Nothing ever hurt like you’.

29 CZERWCA 2011

Dni Ziemi Tczewskiej
O tej porze roku pogoda jest bardzo kapryśna i lubi płatać figle. Udało się zespołowi wystąpić między chmurami i przelotnymi deszczami na Bulwarze nad Wisłą. Dziewczyny w składzie: Beata Gdula, Dominika Andrzejewska oraz Agnieszka Skowrońska zaśpiewały ‘Killing me softy’ (The Fugees), ‘Someday out of the blue’ (Elton John), „Tolerancję” (Stanisław Sojka), a także „Białą flagę” (Grzegorz Ciechowski).

29 KWIETNIA 2011

Zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich
Bardzo szybko nadszedł koniec kwietnia! A teraz już matury! Pożegnaliśmy znowu ponad dwieście osób. Tym razem mogłyśmy wykonać najwyżej trzy utwory, więc wybrałyśmy to, co najbardziej lubimy śpiewać: ‘Iris’, ‘What’s up’ a także ‘Killing me softly’.
Dziękujemy chłopakom pracującym przy nagłośnieniu za cierpliwość, pomoc i fachowe uwagi!

1 KWIETNIA 2011

Dzień Otwarty Szkoły
Choć nie dowierzałam, że do tego dojdzie, „Blueski” jednak zaśpiewały z muzykami z zespołu rockowego GTC. Zagrałyśmy z perkusistą, Tomaszem Boćkowskim i basistą, Piotrem Małkiewiczem. Mieliśmy tylko dwie próby. Z mojej strony, zagranie po dwóch próbach, było niewątpliwie aktem determinacji. Ale panowie stanęli na wysokości zadania i pomimo paru „nieoczekiwanych” wydarzeń z mojej strony podczas występu, wykonaliśmy sporo piosenek: „Piosenkę marketingową”, „A Mi Manera”, ‘What’s up’, ‘Iris’, ‘Killing me softly’, ‘Eyes on the Prize’ oraz „Białą flagę”, absolwenta naszego liceum, Grzegorza Ciechowskiego. Jestem bardzo wdzięczna dziewczynom, że przychodziły na próby nawet wieczorami i rezygnowały z innych zajęć. W galerii znajdują się zdjęcia.

25 MARCA 2011

No cóż! Zespół ma skład, który ciągle się zmienia. W obecnym składzie (Beata Gdula, Agnieszka Skowrońska, Dominika Andrzejewska, Martyna Litwińska) wystąpił w Tczewie, 25 marca 2011 roku na Targach Edukacyjnych w II Liceum Ogólnokształcącym. Dziewczyny zaśpiewały dwie piosenki: ‘Eyes on the Prize’ (Mavis Staples) oraz „A Mi Manera” zespołu The Gipsy Kings. ‘Eyes on the Prize’ to ośmiotaktowy, prosty blues, a jego treść jest o tyle ciekawa, że wyraża protest przeciwko niewolnictwu i rasizmowi. Na targach było całe mnóstwo ludzi i było nam bardzo miło, że z pomocą chłopaków z nagłośnienia (oni wiedzą, o co chodzi!) udało się temu tłumowi zaśpiewać.

 • 11 stycznia 2011. ,,CZY TO JEST MIŁOŚĆ, CZY TO JEST KOCHANIE" Po ponad roku przerwy, zespół wokalny wznowił działalność! Dnia 13 stycznia 2011, delegacje wszystkich klas wysłuchały programu muzycznego zatytułowanego „Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie”. Spotkanie poświęcone było uczuciu miłości i motywowi miłości, który przewija się w muzyce rozrywkowej, towarzyszącej nam w codziennym życiu. Więcej >>

 • 4 grudnia 2008. „GRAĆ I ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE, CZASEM LEPIEJ, CZASEM GORZEJ”  Jak sama tytuł programu wskazuje, należało spodziewać się różnych doznań słuchowych. Szkoda, że z powodu choroby leaderki, Anity, nie wystąpił zespół Red Scissors. Może uda się to innym razem.

  Spotkanie miało być spotkaniem przyjaźni i wspólnych pasji. Jego ideą nie miało być zmaganie konkursowe, nie miał być to też egzamin typowy dla szkoły muzycznej. Założeniem było wspólne, koleżeńskie muzykowanieWięcej >>

   

 • 25 listopada 2008. ROZDANIE STYPENDIÓW  było okazją do zaprezentowania trzech piosenek. Magda Piwońska i Ania Kraj zaśpiewały „Pod papugami” Czesława Niemena. Następnie, wraz z Olą Łangowską i Moniką Śmiełowską, które po raz pierwszy wystąpiły w szkole, dziewczyny wykonały piosenkę „Do kołyski” zespołu Dżem i przedstawiły damską interpretację bluesa, „Kiedy byłem małym chłopcem”.

 

 • 7 listopada 2008. KONKURS TWÓRCZOŚCI W TCZEWSKIM DOMU KULTURY I SZTUKI. Magda z Anią zdecydowały się na wzięcie udziału w tym konkursie, choć poezja śpiewana nie jest gatunkiem muzyki, który uprawiamy. Zaprezentowały w duecie ciekawą interpretację piosenki Marka Grechuty „Kraków’ i znanej piosenki Czesława Niemena ‘Pod papugami”.

 

 • 10 października 2008. KONCERT Z OKAZJI 60-LECIA I LICEUM. Ania Kraj i Ma-gda Piwońska, byłe uczennice naszej szkoły, zaśpiewały na uroczystym koncercie kilka piosenek. Na początku usłyszeliśmy w ich wykonaniu utwór „Ukojenie” do słów wiersza Magdaleny Chrzanowieckiej, z tegorocznej płyty „W kolorze blue”. Następnie Magda Piwońska z pomocą Ani przypomniała piosenkę Arethy Franklin

   ‘I say a little prayer’, z płyty „Pod prąd” nagranej w zeszłym roku. Jako trzecią piosenkę, Ania Kraj wykonała wraz z Magdą znany przebój Tiny Turner ‘The best’, zadedykowany naszemu liceum. Jako ostatni utwór usłyszeliśmy bluesa Tomka Nalepy, „Kiedy byłem małym chłopcem”, którego wykonanie zaproponowałam wcześniej Mikołajowi Chroboczkowi oraz Magdzie i Ani. Na prośbę Mikołaja, w zagraniu tej piosenki pomogli muzycy Krzysio Żurawski (gitara solowa) i Piotr Kowalski (basówka).

   

 • 16 czerwca 2008. Homeovox uważa za zaszczyt wzięcie udziału koncercie charytaty-wnym na rzecz uczennicy naszej szkoły. Można było usłyszeć: "Prosty blues po polsku" (cały zespół), 'Show me heaven' (Kasia Szreder), "Pogoda ducha" (Magda Piwońska), "Dziesięć przykazań" (Magda Marulewska),"Ogień" (Magda Piwońska),'Love you till the end'(Kasia Szreder),'The Best' (Ania Kraj).

 

 • 14 marca 2008. Dzień Języków Obcych w I LO w Tczewie. Homeovox swój występ rozpoczął efektowną, żywiołową piosenką „A Mi Manera”, ze swojej drugiej płyty. Kolejny wykonany utwór powstał w oparciu tekst wiersza „Ukojenie” autorstwa Magdy Chrzanowieckiej. Współtwórczyniami muzyki są: Ania Kraj, Magda Marulewska i Agata Demidowicz. Obecnie pracujemy nad tym utworem. Jest bardziej nastrojowy 

  i trochę inny niż powszechnie słuchane gatunki muzyczne. ‘Bosą Blue Bossę ’tradycyjnie wykonywaną w wersji instrumentalnej, przedstawiły jako piosenkę, z wy-czuciem stylu i formy Magda Piwońska i Ania Kraj. ‘Unbreak my heart’ to znana piosenka miłosna, którą można było usłyszeć w pięknym wykonaniu Ani Kraj.  Kolejny utwór o tytule „Ogień” (zaśpiewany przez  Magdę Piwońską i zespół) nawiązuje do rzeczywistych, dramatycznych wydarzeń, choć nie jest dosłownym sprawozdaniem. Może symbolizować wszystkie nieoczekiwane wydarzenia, które na nas spadają i mo-gą zmienić nasze życie lub powodują, że musimy zaczynać wszystko od  nowa. Dedykujemy go jednemu z nauczycieli, uczących w naszej szkole, uczestnika wspomnianych w piosence zdarzeń. Magdalena Marulewska ciekawie i stylowo już po raz drugi wykonała ‘Wade in the water’. Program zakończył ‘Prosty blues po polsku’. Magda Chrzanowiecka zaśpiewała solo jedną ze zwrotek bluesa i dowiodła, że śpiewanie lubi, a poczucie humoru nie jest jej obce.

   

 • 8 marca 2008, Conrady 2007,  w Centralnym Muzeum Morskim w Gdańsku odbyła się coroczna uroczystość wręczenia Conradów. Wyróżnieni to: Jose Azevedo, Andrzej Drapella, Marian Kula, Andrzej Radomiński, Jerzy Radomski, Andrzej Sochaj i Piotr Sojka. Uczestnicy uroczystości mogli wysłuchać ciekawych prezentacji o laureatach, które zostały przygotowane w formie zdjęć lub krótkich filmów. Ciekawostką jest fakt, że każda wręczona laureatom statuetka waży około 11 kilogramów. Czytaj więcej >>

  2007

   

 • 12 grudnia 2007 - Przegląd twórczości i poezji śpiewanej w Tczewskim Centrum Kultury i Sztuki. Zespół wziął udział w dwóch kategoriach:

   TWÓRCZOŚĆ WŁASNA

   

    1. Za oknem - Magdalena Marulewska, Magda Piwońska

        (Tekst i muzyka: Agata Demidowicz).

    2. Prosty blues po polsku – zespół: Magda Piwońska, Ania Kraj, Kasia Szreder,

         Magda Demidowicz, Magdalena Marulewska (Tekst i muzyka: Agata Demidowicz)

    3. Bosa Blue Bossa –Ania Kraj, Magda Demidowicz  

         (Tekst i muzyka: Agata Demidowicz)

   

   INTERPRETACJA UTWORÓW

   

  1. Dziwny jest ten świat - Magdalena Marulewska, Ania Kraj wraz z zespołem

  2. Oprócz błękitnego nieba -  Magda Demidowicz, Magdalena Piwońska, Ania

       Kraj, Magdalena Marulewska

  3. Spiżowy krzyk - Ania Kraj, Magda Piwońska i Magdalena Marulewska

 

 • 25 sierpnia 2007 – Dzień z Telewizją Gdańsk. Występ zespołu na Kanonce, dla sporej i życzliwej publiczności. Zaprezentowany repertuar pochodził z nowej płyty „Pod prąd”, a prócz tego usłyszeliśmy „Dziwny jest ten świat” i „Czas jak rzeka”, zadedykowany tym wszystkim, którzy współpracowali z zespołem HOMEOVOX. Śpiewały: Magdalena Marulewska, Ania Kraj, Magda Piwońska, Magda Demidowicz.

 

 • 30 czerwca 2007 - Występ na Kanonce, w strugach deszczu i zimnie choć nie o głodzie, dziewczyny zaśpiewały koncert w składzie: Ania Kraj („Gdzie ci mężczyźni”, ‘Sweet home Alabama’, „Nah,neh,nah”) Magda Demidowicz („A Mi Manera”), Kasia Okuniewska, Magda Piwońska (”Moje serce to jest muzyk”, ‘How insensitive’, ‘I say a little prayer’).

 

 • 22 czerwca 2007 - Pożegnanie Pana Dyrektora Idziego Jakóbczaka, który w tym roku odszedł na emeryturę i zakończenie roku szkolnego. „Dziwny jest ten świat” (wyk. Ania Kraj i Magdalena Marulewska)– tak temu światu dziwił się przed laty Czesław Niemen. Słowa tego utworu są wciąż aktualne, a piosenka została zadedykowana jako podziękowanie panu Dyrektorowi, który przez lata pracy na swoim stanowisku, starał się zmieniać na lepsze rzeczywistość wokół siebie. „Czas jak rzeka”  druga piosenka Czesława Niemena uświadomiła nam wszystkim upływ czasu i przypomniała przysłowie mówiące, że „nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki”.   Z pracy odeszła również pani pedagog, Ola Manikowska i to dla niej zespół zaśpiewał piosenkę ‘I believe I can fly’. „Moje życie było jak smutna melodia, myślałem, że sobie nie poradzę i byłem na granicy załamania się, ale teraz wiem, co znaczy prawdziwa miłość i mam oparcie otoczony przyjacielskim ramieniem na zawsze, rozpościeram skrzydła”. Pani Ola pomogła wielu osobom uwierzyć, że można dokonać pozytywnych zmian w ich życiu. Utwór został wykonany przez cały zespół. Na zakończenie Ania Kraj wraz z zespołem zaśpiewała piosenkę ‘Sweet home Alabama’, z życzeniami, aby wszystkim wracało się dobrze do domu po wakacjach. Na gitarze basowej gościnnie zagrał Radek Łosin.

 

 • 16 czerwca 2007 – Dni Ziemi Tczewskiej. Bulwar nad Wisłą. Deszczowo-burzowa pogoda, ani standardowe problemy z nagłośnieniem nie odstraszyły dziewczyn od zaśpiewania niektórych utworów z programu, nad którym pracowały przez cały rok. Można było usłyszeć trudny repertuar: „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena (Ania Kraj i Magdalena Marulewska), ‘Natural Woman’ i ‘Let’s twist again’ (Kasia Szreder), ‘I say a little prayer’ (Magda Piwońska), „A Mi Manera” (Magda Demidowicz), „Moje serce to jest muzyk” (Magdalena Marulewska), ‘Sweet home Alabama’ i „Nah,neh,nah” (Ania Kraj). Miła reakcja publiczności i szczere oklaski świadczyły o tym, że występ przypadł słuchaczom do gustu.

 • Kwiecień 2007 – Pożegnanie klas trzecich. Utwory z nowej płyty „Pod prąd”. Na gitarze basowej gościnnie zagrał Radek Łosin.

 

 • Kwiecień 2007 – dzień Otwarty Szkoły

 

 • 31 marca 2007 -  Uroczystość wręczenia Conradów 2006.

  Zespół Homeovox otrzymał zaproszenie od pana Andrzeja Dębca i byłego kapitana  jachtu „Zawisza Czarny”, pana Jana Sauera na występ otwierający coroczną uroczystość wręczenia międzynarodowych nagród, Conradów, dla największych indywidualności żeglarskich, a w tym roku i morskich.

  Dziewczyny nagle znalazły się świetle reflektorów i błyskających fleszy, ale nie zra-żając się tym, wydały z siebie głos dość sku-tecznie,  gdyż  piosenka    „Wieczorna  fala”   i „Dziesięć w skali Beauforta” nie pozostały niezauważone. Oto cytat z pewnej strony internetowej komentującej to wydarzenie: „przed częścią oficjalną wystąpił dziewczęcy zespół wokalny, który głośno wprowadził salę w uroczysty nastrój. Potem było już spokojnie …”. Cóż, lepiej głośno, niż wcale.

  Druga część występu odbyła się na Wyspie Spichrzów, w tawernie żeglarskiej Zejman. Panuje tam niecodzienna atmosfera, jest to klub utrzymywany przez samych żeglarzy. Zjeżdżają się tam ludzie z wielkimi pasjami. Już sama droga do tawerny kojarzy się z kadrem z jakiegoś filmu: nagle urywają się tory, widać ruiny, starą łódź przy wejściu. W środku na ścianach akcesoria żeglarskie, a na gościa zaraz przy wejściu czeka specjalna księga, do której przybywający wpisują się na pamiątkę.

  Zespół spotkał się z życzliwym przyjęciem.  Zobacz zdjęcia w galerii.

   

 • 22 marca 2007 – Finał VII Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego.

  Tradycją stało się przygotowywanie przez zespół scenariusz i oprawy artystycznej uroczystego Finału Konkursu. W tym roku uroczystość odbywała się w świetlicy szkolnej.

  Program urozmaicił występ kabaretu „Koło Gospodyń Wiejskich”, który przedstawił 3 skecze; pierwszy dotyczył trudności porozumiewania się z cudzoziem-cami, tytuł drugiego to „Piotruś”, trzeci to relacja z mię-dzynarodowego wyścigu bolidów. Chłopcy spisali się świetnie i jak zwykle rozbawili publiczność. Program został poprowadzony przez

  Martę Leszczyńską i  Mikołaja Chroboczka. Oprócz utworów pochodzących z pro-gramu „Moje serce to jest muzyk”, usłyszeliśmy: ‘How Insensitive’ w wykonaniu Magdy Piwońskiej, ‘Until’ w wykonaniu Ani Kraj i Magdaleny Marulewskiej, „Gdzie ci mężczyźni i te kobiety” – Ania Kraj i ‘Baby cares for me’ w wykonaniu całego zespołu.

2006

 • Grudzień 2006 – Pożegnanie Pani Prof. Mariety Mocarskiej, która odchodziła na emeryturę i pana Remigiusza Kolucha, który przestał pracować w szkole.

 

 • Listopad 2006 - Przyznanie stypendiów dla najlepszych w I LO. Program „Moje serce to jest muzyk”

 

 • Czerwiec 2006 – Zakończenie roku szkolnego. Utwory z płyty „Już za rok matura”

 • Czerwiec 2006 - Dni Ziemi Tczewskiej występ po wernisażach , w sali koncertowej, w Tczewskim Domu Kultury. Wykonano utwory z nagranej w czerwcu płyty „Już za rok matura”

 

 • Czerwiec 2006 – Występ zespołu w Centrum Edukacji Dorosłych, podczas zakończenia kursu języka an-gielskiego „Angielski dla współpracy w Europie”, do-towanego z funduszy Unii Europejskiej. Zapre-zentowano trzy utwory: trzygłosowy soulowy utwór ‘Baby cares for me’ , ‘Star people’ oraz „Un Amor” oryginalnie śpiewany przez zespół The Gipsy Kings. Wystąpili: Paula Janikowska, Kasia Szreder, Magda Demidowicz, Magda Marulewska, Magda Piwońska oraz Agata Demidowicz i Dominik Kulas na gitarach.

 

 • Maj 2006 - Krótki koncert w bibliotece  szkolnej  podczas  spotkania  Dyrekcji   I  LO  z władzami Akademii Morskiej w Gdyni.

 

 • Kwiecień 2006 - Pożegnanie klas trzecich.

  Wykonane utwory: „Już za rok matura”, ‘How love should be’ w pięknej interpretacji Pauli Janikowskiej i Magdaleny Marulewskiej,

  ‘Somewhere over the rainbow’ nastrojowo zaśpiewane przez Anię Kraj i Magdalenę Marulewską, „Kolorowy wiatr”, z partiami solowymi (Ania Kraj,  Paula Janikowska, Ewelina Radaszewska, Magdalena Marulewska), ‘Star People’ (partie solowe: Magdalena Marulewska i Ania Kraj) oraz „Cancion del Mariachi „

   

 • Kwiecień 2006 - „Dzień otwarty Szkoły” 21.O4. 2006

THE SHAPE – utwór oryginalnie wykonywany przez Stinga, mówiący o łatwości, z jaką można przegrać swoje życie, bezsensie wojen i konieczności zachowywania wrażliwego serca. Partie solowe: Anna Kraj i Magda Marulewska

NINE MILLION BICYCLES – piosenka prawdziwym uczuciu śpiewana przez Katię Melua, wykonuje Magda Demidowicz

ALL THE LOVE IN THE WORLD – utwór mówiący o potrzebie znalezienia miłości na całe życie. Partię solową śpiewa Anna Kraj.

UN AMOR – utwór wykonywany przez The Gipsy Kings. Fragmenty solowe: Paula Janikowska

THE AUTUMN LEAVES - jest to standard jazzowy. Partie solowe: Anna Kraj, Paula Janikowska

SOMEWHERE OVER THE RAINBOW – śpiewają Anna Kraj, Magda Marulewska

STAR PEOPLE – jest ostrzeżeniem przed zbytnim zapatrzeniem się na ludzi sławnych. Fragmenty solowe: Paula Janikowska i Magda Marulewska

 

Akompaniament:

 

Dominik Kulas – gitara akustyczna

Agata Demidowicz – gitara klasyczna

 • Grudzień 2005 - „Miłość niejedno ma imię” – program poetycko-muzyczny

 

  ©2007-2011 by Agata Demidowicz & LLUKAS Visual Communications

Lukas strony internetowe